Konuşmacı

Yüksel SAMAST

Yüksel SAMAST
CEO
TÜRKKEP Kayıtlı Elektronik Posta Hizmetleri A.Ş

Yüksel Samast, 1967 yılında Bursa Mudanya’da doğdu. Lise eğitimini 1983 yılında Mudanya Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1987 yılında Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1987-1988 yıllarında TÜBİTAK Bilgi Teknolojileri Merkezi ve Bilim Adamı Yetiştirme Grubu’nda araştırmacı olarak çalıştıktan sonra, 1989 yılında Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde yazılım mühendisliği alanında yüksek lisans yaptı ve araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1990-1995 yıllarında İngiltere’de Cardiff Üniversitesi Sistem Mühendisliği bölümünde yapay zeka ve görme sistemleri alanlarında Ar-Ge çalışmaları yaptı.

1996-2003 yıllarında İnternet ve web teknolojileri geliştiren, içerik yönetimi, e-ticaret ve sosyal medya çözümleri sağlayan ülkemizin ilk internet şirketlerinden biri olan FORSNET kurucu ortağı ve genel müdürü olarak görev yaptı. 2004-2008 yıllarında ülkemizin ilk elektronik sertifika hizmetleri ve e-imza çözümleri sağlayıcılarından biri olan TÜRKTRUST’ın genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

2009-2011 yılları arasında kayıtlı elektronik posta (KEP) ve e-imza çözümleri geliştiren ve bilgi güvenliği hizmetleri sağlayan VERİON Teknoloji’nin yönetim kurulu başkanı ve genel müdürü olarak görev yapan Yüksel Samast, 2012 yılının başından itibaren ülkemizde kayıtlı elektronik posta hizmetleri ile e-imza, e-fatura, e-arşiv, e-defter ve e-saklama hizmetleri sağlayan kurumlarından biri olan TÜRKKEP’in genel müdürü ve yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır.