Konuşmacı

Yrd. Doç. Dr. Cüneyt DİRİCAN

Yrd. Doç. Dr. Cüneyt DİRİCAN
ECOLE İSTANBUL Finans Eğitmeni, Kurucu
AREL ÜNİVERSİTESİ Öğretim Üyesi

EĞİTİM

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Bankacılık ve Finans doktorası ve Sermaye Piyasası ve Borsa master derecelerini aldı. Saint Joseph Fransız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Arel Üniversitesi’nde Doçentlik süreci devam etmektedir. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

İŞ TECRÜBESİ

Çeşitli finansal kurumlarda müşteri yönetimi, satış, şube, operasyon, iş geliştirme, pazarlama, dağıtım kanalları, CRM alanlarında farklı kademelerde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.

Peppers & Rogers Group Yönetim Danışmanlığı firmasında yönetici danışman olarak İş Bankası, Yapı Kredi Emeklilik ve Hayat ve Suudi Arabistan Al-Inma Bank, Kuveyt NBK gibi Müşteri Odaklı Dönüşüm projelerinde çalışmıştır. Acıbadem Sigorta’da “Akademia” eğitim akademisinin kurulmasında rol almıştır. Kartlı / Kartsız (Mobil) Ödeme Sistemleri ve Telekom / Finans / Posta alanında Innova Bilişim (Turk Telekom) Çözümleri’nde Saudi Telecom grup içi ve ayrıca yurtdışı ve lokal kurumlara iş geliştirme, satış ve stratejik yönetim danışmanlığı yapmıştır.

PWC, E&Y, Lynx, NTT Data, Peppers & Rogers, Cluster Alliance, Visa Consulting firmalarına konu uzmanlığı desteği vermektedir.

PTTBank, PTT Kargo, Birleşik Posta, ISTESOB Akıllı (Esnaf) Kart gibi Türkiye’nin ilkleri olan projelere imza atmıştır. Postbank’ların ve Posta Bankacılığı’nın Ekonomideki ve Finansal Sektördeki Yeri, Etkileri ve Türkiye’de Uygulanabilirliği Üzerine Bir Çalışma (2005) adlı doktora ve Internet Bankacılığı’nın ve Internet’in Finansal Sektördeki Yeri ve Etkileri (2000) adlı tezleri bulunmaktadır.

Arel Üniversitesi’nde, çeşitli kurumlarda ve sektörel birliklerde (TBB, TSEV, İTKİB, İSKİD, TAGİD, TMSF vb.) dersler vermekte, danışmanlık, akademisyenlik, köşe yazarlığı, koçluk ve eğitmenlik yapmaktadır. Finans Kulüp Vakfı, MABSED, Koçluk Platformu ve Saint Joseph’liler Derneği üyesidir. Association for Coaching sertifikalı koçtur.