Konuşmacı

Alper ÖZEL

Alper ÖZEL
Uluslararası ADR/RID Danışmanı
UND

Uluslararası Nakliyeciler Derneği İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Uluslararası ADR/RID Danışmanı ve Eğitmeni Alper ÖZEL, 27 Mart 1973 yılında doğmuştur. Ortaöğrenimini Almanya’da tamamlamış, 1997 tarihinde İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Rus Filolojisi Bölümü’nü Moskova Puşkin Enstitüsü’nde burslu olarak bitirmiş, 1995- 1997 tarihlerinde arasında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Pedagojik Formasyon Eğitimi almış, 1997–2000 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü’nü bitirmiş ve aynı zamanda İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Kalite Ödül Modelleri konusu üzerine Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

2003–2014 arasında Alman Ticaret ve Sanayi Odası, TÜV ve DEKRA Akademi tarafından ADR/RID konusunda açılan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı, ADR Temel Eğitimi Eğitmenliği, ADR Tanker Eğitmenliği, Yetişkin Eğitimi ve konuyla ilgili diğer eğitimlere katılan Alper ÖZEL, IRU (Uluslararası Karayolu Taşımacıları Birliği) Tehlikeli Madde Uzmanlar Komisyonu Başkan Yardımcılığı görevini 4 yıl boyunca yürütmüş Almanca, Rusça ve İngilizce bilmektedir.

Alper ÖZEL, İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu Öğretim Görevlisi olarak ADR Uygulamaları dersine girmekte, 2008 Kasım ayı itibariyle Cenevre’de bulunan IRU Academy’de-Uluslararası ADR Danışmanı ve Eğitmeni olarak görev yapmakta olup, IRU adına ADR Eğitimlerine katkılarından dolayı IRU Academy tarafından “Altın Eğitmen Sertifika” ile ödüllendirilmiştir. 

Alper ÖZEL, UND Uluslararası İlişkilerden, Operasyonel Faaliyetlerinden, ADR Eğitimlerinden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak zaman zaman yurtiçinde ve yurtdışında sektörel konuşmalar yapmakta ve uzmanlık alanı ile ilgili olarak eğitimler vermektedir. Aynı zamanda IRU Ortadoğu ve Bölgesi Daimi Temsilciliği ile Arap Karayolu Taşımacıları Birliği ile birlikte bölgeye yönelik ADR Eğitimleri Koordinatörlüğü görevini de yürütmekte ve IRU- İslam Kalkınma Bankası’nın destekleriyle gerçekleştirilen tehlikeli maddelerin karayolu taşımacılığı geliştirme projesinde görev alan uluslararası danışmanlarındandır.

Alper ÖZEL, aynı zamanda Brüksel’de yerleşik “European Safe Logistic Association”-Avrupa Güvenli Lojistik Derneği’nin kurucu üyesi olup, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü onaylı ADR Güvenlik Danışmanı ve Sürücü Eğitmenleri Eğitici Eğitmenidir.

Finansal Forum ve Milliyet İş Yaşamı Gazetelerinde İşletme Yönetimi ve Organizasyon Teorilerine ilişkin 50’ye yakın yazısı aynı zamanda “Değişimin Liderleri” (Varlık Yayınları) adlı kitabın eş yazarı olan ÖZEL, evli ve iki çocuk babasıdır.