Konuşmacı

Afşar ALP

Afşar ALP
Tedarik Zinciri Yönetimi Bölüm Başkanı
VODAFONE TÜRKİYE

1976 yılında Tebriz’de doğan Afşar ALP, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2001 yılında ABD’de bulunan California State University’de Uluslararası İşletme alanında yüksek lisans yapmıştır. Afşar ALP, meslek hayatına 2001 yılında Merrill Lynch şirketinde Portföy Müdür Yardımcısı olarak başlamıştır.

Satınalma, Tedarik Zinciri, Lojistik, Envanter ve Varlık Yönetimi, Yatırım Yönetim ve Stratejileri alanlarında 13 yıllık deneyime sahip olan Afşar ALP, bunun 6 yılında üst düzey yönetici rolleri üstlenmiştir. Telekom, FMCG ve Demir Çelik dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde çalışmıştır.

Yaklaşık 1.5 yıldır Vodafone Türkiye Tedarik Zinciri Direktörlüğü görevini yürüten Afşar ALP, ayrıca Vodafone Global Tedarik Şirketi Üst Liderlik Ekibi Üyesi’dir. Kendisi, Mart 2014’te Ekonomist Dergisi’nin Türkiye’nin en güçlü satınalma yöneticileri listesinde (yönetilen harcama bütçesinin boyutuna yönelik bir araştırma esas alınarak) 16. sırada yer almıştır.

Vodafone’a katılmadan önce Turkcell’in Türkiye, Ukrayna ve Belarus şirketlerinde Satınalma ve Envanter Yönetimi Direktörü olarak görev yapmıştır. Daha öncesinde ise Kaliforniya Los Angeles’te bir elektrik ve elektronik şirketinde Ürün Geliştirme ve Satınalma Müdürü ve Merill Lynch’te Analist olarak görev yapmıştır.